"Stokçular yüzünden sektör karalanıyor"

Koronavirüs salgını nedeniyle maske, eldiven ve dezenfektan karaborsaya düştü. TÜMDEF Yönetim Kurulu Üyesi Onur Akgün, “Yaşananlardan sektör değil, stokçular sorumludur” dedi

Her geçen gün daha geniş kitlelere yayılan koronavirüs salgını, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de olumsuz yönde etkiledi. Salgını fırsata dönüştürmek isteyen bazı uyanıklar stok yaparak virüsle mücadelede sıkça tüketilmeye başlanan koruyucu maske, dezenfektan ve eldiven fiyatlarının fırlamasına neden oldu. Daha önce 15-20 kuruştan satılan maske, karaborsaya düşerek 5 liradan alıcı bulmaya başladı.

PERSONELE BİLE YOK
Türk Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Tıbbı Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği Başkanı Onur Akgün, "Bu süreçte bırakın stok yapmayı, tıbbi cihaz üretimi yapan firmalarımız üretim tesislerinde çalışan personeline dahi maske bulmakta zorlanmıştır" dedi. Yaşananlardan tıbbi cihaz üretimi yapan firmaların değil stokçuların sorumlu olduğunu hatırlatan Akgün, "Ülkemiz tıbbi cihaz endüstrisi dışında yer alan güçlü sermaye oyuncuları, stokçu, komisyoncu ve yüzdeci diye tabir edeceğimiz kişi ya da firmalar, maske ve koruyucu ürünleri, ithal ederek, stok yaparak, merdiven altı üretim yaptırarak, fahiş fiyatlara çıkmasına neden olmuştur. Tıbbi Cihaz Endüstrisi, bu zorlu süreçte sağlık kurumlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın yanındadır" dedi.

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org