1.TOTBİD ve Tıbbi Sektör Çalıştayı Ankara’da Düzenlendi

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği 1. TOTBİD ve Tıbbi Sektör Çalıştayı Crowne Plaza Otel Ankara’da gerçekleştirildi. Çalıştay, Türk ortopedi hekimlerinin çatı oluşumu olan TOTBİD (Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği) ile ORDER (Ortopedi ve Omurga Cerrahisi Tıbbi Malzeme İmalatçıları İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği) tarafından organize edildi. Çalıştaya, tıbbi cihaz alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları SEİS (Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası), TÜMDEF (Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu), ARTED (Araştırmacı Tıp Teknolojileri Üreticileri Derneği), SADER (Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği), TÜDER (Tıbbi Cihaz Üreticileri Derneği), MASSİAD Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği yetkilileri ile TOTBİD şemsiyesi altında yer alan 17 dernek temsilcisi de katıldı. 1. TOTBİD ve Tıbbi Sektör Çalıştayı’na ilgi büyüktü.

Çalıştayda; Türk insanının kaliteli sağlık hizmetine erişiminin temel amaç olduğu hususu tüm taraflarca teyit edildi. Bu amacın gerçekleştirilmesine yönelik olarak toplantıda, 2010 yılından bu yana aynı fiyatlarla hizmet veren bir çoğu kapanan medikal firmaların sorunlarının çözümünün önemi vurgulandı. Çalıştayda; ortopedi hekimlerinin kongre ve bilimsel organizasyonlarının daha etkin ve verimli icrası için yapılabilecekleri tartışılırken, Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu otoritelerinin sektörü denetlemesine yönelik yapılabilecekler değerlendirildi. Toplantıda; sektörün etik kurallarının etkin şekilde uygulanması gerekliliği kararlılıkla vurgulandı. ORDER Başkanı Erkin Delikanlı, “Çalıştay sonunda; ilerleyen yıllarda bu kabil organizasyonların devam etmesi kararı alınarak çalıştay sonuçlarının kamu ve özel tüm paydaşlara iletilmesine karar verildi” dedi.

Kaynak: http://www.medikalnews.com/

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org