11. Kenya Uluslararası Sağlık ve Medikal Ürünler Fuarı

3 – 5 Mart 2018 tarihleri arasında başkent Nairobi’de 11. Kez gerçekleşecek Kenya Uluslararası Sağlık ve Medikal Ürünler Fuarı (MedHealth 2018) ülkenin sağlık sektöründeki en kapsamlı fuarlarından biridir. Geçtiğimiz yıl fuarı 15 ülkeden 5.000 üzerinde profesyonel ziyaretçi gezdiği ( 4.800 kayıtlı ziyaretçi ) fuarın yapılacağı Kenya, Doğu ve Orta Afrika bölgesinin giriş kapısı olarak görülmektedir. Kenya da düzenlenen fuarlara 12 afrika ülkesinden ziyaretçiler mutlaka gelmektedir. İthalatı her sene % 7 büyümektedir. Ülkenin sağlık sektör hacmi 2.3 milyar usd’dir. ( 2015 ) Geçtiğimiz yıl fuarda 50 milyon usd civarında Ticaret hacmi oluşmuştur. Fuar Profesyonel fuar alanı; Kenyatta International Expo & Conference Center’da düzenlenmektedir.

Fuarın Başlıca ürün grupları;

- Medikal ve Cerrahi ürün ve ekipmanları

- Eczane ürünleri ve ekipmanları - Laboratuar Ekipmanları ve Cihazları

- Dişçilik ürünleri ve ekipmanları - Optik ürünler ve malzemeler

-Özel Hastaneler ve Hizmetler

- Sağlık Turizm Hizmetleri

MALİYETLER & TEŞVİKLER

- Full Mobilyalı-Ekipmanlı Stand ; 350 USD ( Minimum stand 9 m2. Köşe standlarda min. 12m2)

Tüm ödemeler, fuarın ana organizatörüne ( Grow Exhibition LLC ) yapılacaktır.

Ekonomi Bakanlığı Bireysel Fuarlar Tebliğlerine göre %50 devlet teşviki için; bağlı olduğunuz ihracatçılar birliğine başvurabilirsiniz.

Kenya ve Afrika pazarında firmanızı tanıtmak ve ürünlerinizi satmak için en uygun adres olan “MedHealth 2018” Fuarına katılmak ve detaylı bilgi almak için Expo Global Fuarcılık ile iletişime geçebilirsiniz. Fuarın geçmiş dönem bilgilerine linkten ulaşabilirsiniz ; Fuar websitesi:

www.medhealthkenya.com 

Türkiye Yetkili Ofisi

Expo Global Fuarcılık

Halil Soyhan

Fuar Satış Müdürü

Tel: +90 850 226 83 12