16 EYLÜL 2021 TIBBİ CİHAZ SEKTÖRÜ ANKARA BULUŞMASI DUYURUSU

16 EYLÜL 2021 TIBBİ CİHAZ SEKTÖRÜ ANKARA BULUŞMASI

DUYURUSU

 

               Sektörümüzün Değerli Paydaşları;

               Bildiğiniz gibi sektörümüz tüm iyi niyetli çaba ve gayretine rağmen, vermiş olduğu ürün ve hizmet bedelini, kamu hastanelerinden 18 ay, üniversite hastanelerinden 20 aydır tahsil edememektedir.

               Bugüne kadar, yapmış olduğumuz tüm iyiniyetli girişim ve meselenin ciddiyetini anlatarak ortak çözüm üretmeye yönelik gayretlerimiz sonuçsuz kalmış ve makul çözüm arayışlarımız karşılık bulmamıştır. Karşımızda sergilenen bu umursamaz ve sorunlarımızı görmezden gelen duyarsızlık karşısında, SEİS ve TÜMDEF olarak bir kez de siz değerli, Sağlık Endüstrileri Platformu Üyeleri ve paydaşlarımızla birlikte, ilgililere sesimizi Ankara-Ulus meydanından duyurmayı kararlaştırmış bulunmaktayız.

               Bu buluşmada tek amacımız, bugüne kadar sabırla hizmet sunumuna devam eden ve ancak geldiğimiz noktada hareket edecek gücü ve takati kalmayan sektörümüzün, birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu, alacaklarının ödenmesi noktasında umursamaz davranan makam ve ilgililerin duyarsızlığını,  kamuoyu ile paylaşmaktır.

               Hedefimiz ve gayemiz siyasi bir duruş ve söylem olmayıp, sadece sektörümüzün alacak sorununa odaklanmış, kararlı bir duruşu sergilemektir. Bu noktada tüm emniyet güçlerinin alacakları tedbir, koyacakları kurallar, ikaz ve uyarılara harfiyen uyarak, girişimimizin platform ve paydaşlarımızla birlikte bizleri üzecek ve asıl amacımızı gölgede bırakacak, iletişimlerden katiyetle kaçınmaya özen göstermemiz gerekmektedir.

               İfade etmiş olduğumuz anlayışla, temel hedefimize uygun icra etmeyi hedeflediğimiz, davetli değil ev sahibi olduğunuz, Ankara/Ulus meydanı  buluşması için gerekli yasal izinler ilgili makamlardan alınmış olup, 16 Eylül 2021 günü saat 12:00 ’da, siz değerli paydaşlarımızın katılım ve desteği için Ankara/Ulus meydanına  bekliyoruz.

 

                                                                                                                      Sağlık Endüstrileri Platformu adına

                                                                                                                                     Erkin DELİKANLI

 

 

NOT: İçişleri Bakanlığının “Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunluluğu Genelgesi” gereği02.09.2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirildiğinden katılımcıların HES kodu üzerinden aşılı/geçirilmiş hastalık (COVİD-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak olup paydaşlarımızın bu hususu dikkate almalarını ve gerekli koordinasyonu sağlamak üzere, katılımınızı tümdef@tumdef.org.tr/seis@seis.org.tr adreslerine bilgilendirme yapmanızı önemle rica ederiz.   

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org