DİKKAT...SÜRE DOLDU...-TİTUBB Güncelleme...31.Mayıs.2013.

Bilindiği üzere;  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından  TİTUBB kayıtlarına ilişkin belge güncelleme işlemleri için 31.Mayıs.2013 tarihine kadar süre verilmişti, bugün itibariyle sürenin dolması nedeniyle kurum tarafından konuya ilişkin yayınlanan duyuru ile bazı konulara açıklık getirilmeye çalışılmıştır.
Söz konusu duyuru ile;
·         Belge geçerlilik süresi geçen ve üretimi/ithalatı durdurulmuş ürünler için firmalara bildirimde bulunma olanağı verilmiş ve 90 gün bu ürünlerin sistemde kahverengi olarak görünmeye devamı sağlanmıştır.
·         Ayrıca belge geçerlilik süresi biten (kahverengiye dönüşen) ürünlerde üretim tarihi belge geçerlilik süresi dahilinde ise alımı yapılan ürün için belge geçerlilik süresi bitiş tarihinden sonra 90 (doksan) gün içerisinde mal kabulüne olanak sağlanmıştır.
Duyuru ile ayrıca; 01.01.2014 tarihinden itibaren ise belge geçerlilik süresi biten belgeler belge bitiş tarihi sonu itibariyle otomatik olarak sistem tarafından reddedileceği ve buna bağlı ürünlerin yeni konumuna düşeceği de vurgulanmıştır.
Tıbbi cihaz firmalarının, Kurum internet sitesinde de bulunan ekteki duyuruyu dikkatle inceleyerek durumlarına uyan biçimde bildirimde bulunmaları önemle duyurulur.
 
Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur
TÜMDEF
 
TİTCK Duyurusu için Tıklayınız
Duyuru Eki Dilekçe Örneği Tıklayınız