DİKKAT...SÜRE DOLDU...-TİTUBB Güncelleme...31.Mayıs.2013.

Bilindiği üzere;  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından  TİTUBB kayıtlarına ilişkin belge güncelleme işlemleri için 31.Mayıs.2013 tarihine kadar süre verilmişti, bugün itibariyle sürenin dolması nedeniyle kurum tarafından konuya ilişkin yayınlanan duyuru ile bazı konulara açıklık getirilmeye çalışılmıştır.
Söz konusu duyuru ile;
·         Belge geçerlilik süresi geçen ve üretimi/ithalatı durdurulmuş ürünler için firmalara bildirimde bulunma olanağı verilmiş ve 90 gün bu ürünlerin sistemde kahverengi olarak görünmeye devamı sağlanmıştır.
·         Ayrıca belge geçerlilik süresi biten (kahverengiye dönüşen) ürünlerde üretim tarihi belge geçerlilik süresi dahilinde ise alımı yapılan ürün için belge geçerlilik süresi bitiş tarihinden sonra 90 (doksan) gün içerisinde mal kabulüne olanak sağlanmıştır.
Duyuru ile ayrıca; 01.01.2014 tarihinden itibaren ise belge geçerlilik süresi biten belgeler belge bitiş tarihi sonu itibariyle otomatik olarak sistem tarafından reddedileceği ve buna bağlı ürünlerin yeni konumuna düşeceği de vurgulanmıştır.
Tıbbi cihaz firmalarının, Kurum internet sitesinde de bulunan ekteki duyuruyu dikkatle inceleyerek durumlarına uyan biçimde bildirimde bulunmaları önemle duyurulur.
 
Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur
TÜMDEF
 
 

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org