Expomed Fuarı Kapılarını Açtı

REED TÜYAP tarafından düzenlenen, Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma platformu EXPOMED Fuarı, 40 ülkeden 800’ü aşkın katılımcı firma ile kapılarını açtı. Reed Tüyap Genel Müdürü Ali Muharremoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı törene Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık eski Bakanı Ecz. Kazım Dinç, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, TİTCK Başkan Yardımcısı Recep Uslu, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Prof. Dr. Yüksel Bozer, SEİS Başkanı Metin Demir, TÜMDEF Başkanı Kemal Yaz, MASSİAD Başkanı Tolga Sözen, SADER Başkanı Mehmet Ali Özer, ORDER Başkanı Erkin Delikanlı, Ege Tıbbi Malzemeciler Derneği Başkanı Onur Akgün ile çok sayıda davetli katıldı.   Açılışta konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, sağlık sektöründeki son gelişmelere ve önem verdikleri üç konuya değindi. Prof. Dr. Gümüş; “Sağlık sektöründe insan kaynağı, fiziki mekânlar ve sağlık cihazları üzerine çalışmalar yapıyoruz. Son 5 yılda ülkemizdeki hastaneleri yenilemeye başladık. Şehir hastaneleri başta olmak üzere bütün hastanelerimizi elden geçirdik. Bu çalışmalarımız son hız devam ediyor. 3 yıl sonra yenilenmesi gereken hastane kalmayacak. Bu çalışmalarımız doğrultusunda 60 bin yataklı hastane zincirleri oluşturuyoruz. İnsan kaynağı konusuna gelirsek, hekimlerimiz için büyük yatırımlar yapıyoruz. 2003’te 250 bin olan insan kaynağımız bugün 650 bini Sağlık Bakanlığı çalışanları olmak üzere 1 milyona ulaştı. 2023 yılında 200 bin kişilik bir hekim ordumuz olacak. Şu an görev yapan 80 bin pratisyen, 65 bin uzman hekimimiz var. Uzman hekim sayımızı 2023’te 100 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Diğer önem verdiğimiz bir başka konu olan sağlık cihazları konusunda; ülkemizin ciddi bir cihaz kapasitesi var. Bu anlamda tüm sektörümüzü yerli alıma ve yerli üretime yönlendiriyoruz. 2015 yılının sonundan beri sağlık sektörünün yerelleşmesi için çalışıyoruz. Medikal malzeme ve tıbbı cihazda yerli üreticimizi destekliyoruz. Bunun haricinde Bakanlığımız ülkemizin sağlık sektörünün daha iyi gitmesi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor” dedi. Fuar kapsamında 2. Salon’da yer alan İnovasyon Alanı ile medikal sektördeki en yeni ürün ve çözümler ziyaretçilere tanıtılıyor. Fuarda yurt dışından gelen alım heyetleri ile üreticiler de iki görüşmelerde bulunuyorlar. Fuar 25 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Kaynak: http://www.medikalnews.com

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL





Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org