I.TOTBİD ve Tıbbi Sektör Çalıştayı 6 Temmuz 2018 tarihinde Crowne Plaza Otel Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Türk Ortopedi Hekimlerinin çatı oluşumu olan TOTBİD (Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği ) ile ORDER (Ortopedi Ve Omurga Cerrahisi Tıbbi Malzeme İmalatçıları, İthalatçıları Ve İhracatçıları Derneği) tarafından organize edilen ve sektörde yer alan tüm hekim dernekleri ile Tıbbi Cihaz alanında faaliyet gösteren SEİS, TÜMDEF, ARTED, SADER, TÜDER, MASSİAD STK yetkilileri ve   TOTBİD ve şemsiyesi altında yer alan 17 dernek temsilcisinin de katıldığı I. TOTBİD ve TIBBİ SEKTÖR ÇALIŞTAYI 6 Temmuz 2018 tarihinde Ankara Crowne Plaza Otel`de gerçekleştirilmiştir.

 

Türk insanının kaliteli sağlık hizmetine erişiminin temel amaç olduğu hususu tüm taraflarca teyit edilmiştir. Bu amacın gerçekleştirilmesine yönelik olarak, 2010 yılından bu yana aynı fiyatlarla hizmet veren bir çoğu kapanan Medikal firmaların sorunlarının çözümünün önemi vurgulanmış, Ortopedi hekimlerinin kongre ve bilimsel organizasyonlarının daha etkin ve verimli icrası için yapılabilecekler tartışılmış, Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu otoritelerinin sektörü denetlemesine yönelik yapılabilecekler değerlendirilmiş ve son olarak sektörün etik kurallarının etkin şekilde  uygulanması gerekliliği kararlılıkla vurgulanmıştır.

 

İlerleyen yıllarda  gelenek olarak bu kabil organizasyonların devam etmesi kararı alınarak çalıştay sonuçlarının kamu ve özel tüm paydaşlara iletilmesine karar verilmiştir.
Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org