Mucit Hemşireler Desteklerimizi Bekliyor..

“İşi En İyi Yapan Bilir” sloganıyla yola çıkan Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi hemşireleri 5 yıllık süreçte anne bebek sağlığını destekleyici 250 tıbbi cihaz buluşu geliştirdi ve buluşlarının daha çok hastaya ulaşması için destek bekliyor..

Gazete Habertürk’te yer alan habere göre; hemşirelerin çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ve İnovatif Hemşirelik Derneği Başkanı Yeliz Doğan Merih, “Hasta bakım kalitesini artırmak, bakım maliyetlerini azaltmak, hastalarımızın gerçekten etkin ürünlerle hizmet almaları açısından yeni ve farklı ürünler geliştirmek istedik. Hayata geçirilen 250 tıbbi buluştan 30’una patent aldık. Ayrıca bu buluşlardan da 20’sinin patent süreci devam ediyor. Bu ürünler belgelerini aldıktan sonra hayata geçmek için hazır hale gelecek. Onun için çaba harcıyoruz. Hemşireleri desteklemek, rol model olmak, fırsatları kullanmaları için destek olmak önemli. Türkiye çapında ihtiyacı olan çok hemşiremiz var. Bu kapsamda da 2016’da derneğimizi kurduk. Burada hem yarışmamıza hem de sempozyumumuza Türkiye genelinden birçok hemşire başvurdu. Sadece geçen sene Türkiye genelinden 300 başvuru oldu” dedi.

Ayrıca Federasyonumuza gönderdikleri yazı ile kendilerini anlatan Sayın Merih, bu ürünler içerisinde; cerrahi aletler, farklı korumalı cerrahi iğneler, doğum sonu kanama önleyici cihaz, yenidoğan yoğun bakım ürünleri (formül süt hazırlama cihazı, nefes öğreten yatak, ağlama sensörü, yenidoğan özel kan alma iğneleri, kan değişim cihazları vb.), hasta konforunu destekleyici sürgülü yatak, pozisyon veren ve masaj yapan yatak, akıllı ürodinami cihazı, hasta mobilizasyonuna destek giyilebilen serum askısı ve foley sonda askısı, özellikli süt sağma cihazları, ilaç navigatörleri, ilaç güvenliği için kontrol kalemleri, çok yönlü hasta bakım arabaları gibi cihazların bulunduğunu belirtti. Bir gün kendi geliştirdikleri ürünleri hizmet süreçlerinde kullanmanın en büyük hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Daha fazla ürüne 2018 ZKH belgeli inovatif urunler listesi ekinden de ulaşabilirsiniz.

2018 yılında hemşirelikteki beş yıllık inovasyon deneyimlerini “1. Uluslararası İnovatif Hemşirelik Kongresi” ile 4-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul,  Hilton Kozyatağı Otel‘de  gerçekleştirecekleri kongrelerine sektörümüzü de davet ediyorlar.

İlgilenen tüm sektör firmalarımızı kongreye katılmaya ve hatta bu denli özveriyle çalışıp ortaya çıkarttıkları ürünleri daha geniş kitlelere ulaştırmaları adına kendilerine destek vermeye davet ediyoruz.

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org