Sağlık Bürokrasisi ile Sektör Temsilcileri Buluştu...

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof.Dr. Nihat TOSUN himayesinde Tıbbi Cihaz Sektörü temsilcileri ile Kamu yetkililerinin bir araya geldikleri toplantıların sonuncusu 24.Ocak.2013 Perşembe günü gerçekleştirildi. Saat 18:30 da Ankara, Rixos Otelde yapılan toplantıya aynı saatlerde açıklanan Bakanlar Kurulunda yapılan değişiklikler damgasını vurdu.
Sağlık Bakanlığında yaşanan Sayın Prof.Dr. Recep AKDAĞ ile Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU görev değişimi nedeniyle Müsteşar Sayın Prof.Dr.Nihat TOSUN’un katılamadığı  toplantıda; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Sn. Saim KERMAN, Başkan Yardımcısı Sn. Ercan ŞİMŞEK, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Sn. Orhan KOÇ, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Sn. İbrahim ŞENTÜRK, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu yetkilileri hazır bulundular.
Sektör adına, Federasyonumuz TÜMDEF Genel Başkanı Sn. Kemal YAZ, SEİS Genel Başkanı Sn. Metin DEMİR, TOBB Medikal Meclis Başkanı Sn. Özgür İNCEKARA, SADER Başkanı Sn. Engin AREL, TÜDER Başkanı Sn. Mustafa DAŞÇI, ORDER Başkan Yardımcısı Sn. Hünkar KUTLU, MASSİAD Başkan Yardımcısı ve TÜMDEF eski Genel Başkanı Sn. Mehmet Ali ÖZKAN ve Samsun MEDİKUM yetkilileri de hazır bulundular.
Tıbbi Cihaz Sektörü 2023 hedefi olan, 5 milyar dolar ihracat ve %50 seviyesinde yerli üretime ulaşılabilmesi için sektör sorunlarına kamudan beklenen çözümlerin dile getirildiği toplantı samimi ve keyifli bir havada saat 21:30a kadar sürdü.
TÜMDEF olarak; uzun yıllardır Sağlık Bakanlığı görevini başarıyla sürdürmüş olan Sayın Prof.Dr. Recep AKDAĞ’ a hizmetlerinden dolayı teşekkür ve minnettarlığımızı ifade eder; Bakanlık görevini devralan Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU’ na başarılar dileriz.

Saygılarımızla;

TÜMDEF