Sağlık Market Uygulaması Expomed’de Masaya Yatırıldı

T.C Sağlık Bakanlığı’nın son dönmede yoğun olarak üzerinde çalıştığı Sağlık Market uygulamasını tüm detayları Expomed’de konuşuldu. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü / Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Yönetimi Daire Başkanı Uz. Ecz. İrem Mühürcü’nün konuşmacı olarak katıldığı panelde uygulamanın lojistik tarafı da masaya yatırıldı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü / Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Yönetimi Daire Başkanı Uz. Ecz. İrem Mühürcü’nün konuşmacı olarak katıldığı panelde Türkiye 10. Kalkınma Planında yer alan Türkiye Lojistik Master Planı’nın tüm detayları da konuşuldu. Panelin Moderatörlüğü TÜMDEF Genel Başkanı Kemal Yaz yaptı.

Lojistik sektörünün ekonomin temel taşlarından biri olduğunu söyleyen Mühürcü, lojistik ve tedarik zinciri düzgün çalışmadığında üretim ve gelir kaybının yaşanabileceğinin altını çizdi. Lojistik sektöründe sürdürülebilirliğin önemi vurgu yapan Mühürcü, bunun için; kaynakların verimli kullanımı, serbest ve adil rekabet ortamının oluşturulması, hizmet kalitesinin artırılması, enerji verimliği ve çevresel duyarlılık, emniyet ve teknoloji, eğitim-bilim-teknoloji ve uzmanlaşmanın önemli parametreler olduğunu aktardı. Hedeflerinin yeşil lojistik olduğunu ve bu yönde önemli çalışmalar kaydettiklerini söyleyen Mühürcü, lojistiğin tek bir kulvar olmadığını, ambalaj ve saklama koşulları gibi farklı uzmanlık alanlarının da bu konuda önem arz ettiğini söyledi. Sağlık Market uygulamasında da ürün gamına göre ihale süresinin her ay tekrarlanabileceğini aktaran Mühürcü, Devlet Malzeme Ofisi’nden alınacak ürünlerin stok gün sayısını azaltabileceklerini aktardı.

Sağlık Market uygulamasının temel amacın yerliliği ön plana çıkarmak ve Türkiye’de tıbbi cihaz sektörünü güçlendirmek olduğunu söyleyen Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü / Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Yönetimi Daire Başkanı Uz. Ecz. İrem Mühürcü, devletin teşvik mekanizmalarını güçlendirmek, yerli firmalarımızın ürünlerini kataloglara koyarak merkezi bir yapı kurgulandığını ifade etti.

Kaynak: http://www.medikalnews.com

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org