Sağlık Market Uygulamasında Güncellemeler Yapılmıştır

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların sağlık hizmeti sunumlarının yürütülmesinde ihtiyaç duydukları ilaç ve tıbbi malzemelerin, Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla temin edilmesi amacıyla 19.01.2018 tarihinde taraflar arasında imzalanan “Tedarik İşbirliği Protokolü” kapsamında 12.10.2018 tarihi itibariyle “Sağlık Market Uygulaması’’ devreye alınmıştır.

Sağlık Bakanlığı, sivil toplum kuruluşları ve firmaların görüş ve önerileri dikkate alınarak uygulamanın daha etkin ve verimli bir şekilde işleyebilmesini teminen 04.01.2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere uygulamada aşağıda sayılan değişiklik ve iyileştirmeler yapılmıştır;

  • Teknik uygunluk değerlendirme başvurusunda üretici veya ithalatçı olma koşulu kaldırılarak yetkilendirilmiş bayilerin (yetkili satıcı) de başvuru yapabilme imkânı getirilmiştir. Yapılan bu değişiklikle teknik uygunluk değerlendirmesi olumlu sonuçlanan ürünler için bu ürüne sahip diğer firmaların tekrar teknik uygunluk başvurusu yapmasına da gerek kalmamaktadır. 
  • Sağlık Markette yer alan ürünlerin teknik şartnamelerinde belirtilmiş olan bazı standartlara ilişkin analiz sertifikaları ve raporların başvuru esnasında sunulması zorunlu olmaktan çıkarılmıştır. 
  • Sağlık Markette yer almak üzere çerçeve anlaşma imzalamak amacıyla başvuruda bulunan firmaların ÜTS’de ürünlerine ait 6 adet yerine 3 adet fotoğrafını yüklemeleri yeterli olacaktır. 
  • Çerçeve anlaşmada siparişi verilen ürünlerin teslim süresi 10 iş gününden 15 iş gününe çıkarılmıştır. 
  • Çerçeve anlaşma başvuru aşamasında istenen Oda Kayıt Belgesi de artık alınmayacaktır. 
  • İki oturumdan oluşan e-ihalelerde eşit teklif verilmesi halinde en düşük e-ihale fiyatına sahip firmalar arasında üçüncü bir oturum daha yapılmasına yönelik düzenleme yapılmıştır. 
  • Sağlık Market kapsamında yer alan ürünlerin 04.01.2019 tarihi itibariyle Teknik Şartnameleri ve Tavan Fiyatları güncellenmiştir.

Sağlık Market Tıbbi Malzeme Çerçeve Anlaşması YENİ

Sağlık Market Tıbbi Malzeme Çerçeve Anlaşması İlan Metni YENİ

Sağlık Market Kapsamındaki Ürünler İçin Yapılacak Olan Elektronik İhalelerde Uygulanacak Usul ve Esaslar YENİ

EK-2 Sağlık Market Tıbbi Malzeme Listesi

EK-3 Sağlık Market Tıbbi Malzeme Teknik Şartnameleri

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org