TCESİS- SINAV UYGULAMA ESASLARI...

SINAV UYGULAMA ESASLARI:

 

 

 1. İlk Dönem Sınav tarihi 30.Temmuz.2015 olarak belirlenmiştir.
 2. Kursiyerlerin sınavlara katılabilmeleri için kendi meslek gruplarına göre internet üzerinden sunulan eğitim içeriklerini tamamlamış ve başvurdukları meslekler için belirlenen ücreti yatırmış olmaları gerekmektedir.
 3. Devam şartını karşılayamamış kişiler yapılan ilk sınava giremezlerse sınav hakkı kaybı olmadan,devam şartını gerçekleştirdikleri tarihten sonraki ilk sınava girebilecektir.
 4. Eğitimini tamamlamış olan her kursiyer sınava katılma hakkını elde eder.  Ders devam bilgileri üniversitelerce, sistemleri üzerinden takip edilerek devam zorunluluğu için gerekli uyarıları yapılacaktır. Sınavda başarılı olamayanların iki sınav hakkı daha bulunmaktadır.
 5. Sınavlar internet üzerinden uygulanacak ve sınav soruları da ders içeriklerine bağlı kalınarak hazırlanacaktır. Kursiyerler  eğitime girmek için kullandıkları kullanıcı adı ve şifresi ile sınava girecektir.
 6. Sınav her meslek için çoktan seçmeli 40 test sorusundan oluşacak ve 60 dakika sürecektir.
 7. Her meslek için ayrı  sınav yapılacaktır.  Birden çok mesleğe başvuranlar başvurdukları her bir meslek için ayrı ayrı sınavlara girmelidirler. 
 8. SM-Sorumlu Müdür: (Mevzuat 16 soru; Tıbbi etik 8 soru, Steril hizmet alanlarında çalışma 8 soru ve Radyasyon güvenliği'nden 8  soru olmak üzere toplam 40 soru)
 9. KDE-Klinik Destek Elemanı: (Radyasyon güvenliği 12 soru,  Steril hizmet alanlarında çalışma 12 soru ve Mevzuat 8 soru ve Tıbbi etik'ten 8 soru olmak üzere toplam 40 soru)
 10. STE-Satış Tanıtım Elemanı:  (Mevzuat 20 soru; Tıbbi etik 20 soru olmak üzere toplam 40 soru)
 11. Sınavlar belirlenen günlerde, 10:00 – 17:00 saatleri arasında uygulanacaktır.
 12. Sınavlar sınava girecek kişi sayısının yeterli olduğu durumlarda 7 ya da 15 günde bir tekrarlanacaktır.
 13. Gazi Üniversitesi sınav  öncesi son devam kontrolünü 27.Temmuz.2015 tarihinde 23.59 da, Sakarya Üniversitesi ise  28.Temmuz.2015 tarihinde 23.59’da yapacaktır.
 14. Devam şartını karşılayamamış kişiler 30.Temmuz.2015 tarihinde yapılacak sınava giremezlerse sınav hakkı kaybı olmadan, devam şartını gerçekleştirdikleri tarihten sonraki ilk sınava girebilecektir.
 15. Puanlama, her sorunun aynı değerde olacağı şekilde yapılacaktır. Puanlama sürecinde doğru cevaplanan sorular dikkate alınacak, yanlış cevaplanan ya da boş bırakılan sorular dikkate alınmayacaktır.
 16. Başarılı olabilmek için kursiyerlerin 100 üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir. Yani,  40 sorudan 28'nin doğru cevaplanması gerekmektedir.
 17. Sonuçlar, uygulama tarihinden sonraki iki hafta içerisinde internet üzerinden açıklanacaktır.
 18. Yeterli puanı alamayan kursiyerlere ilgili eğitim dönemi boyunca iki bütünleme sınavına girme hakkı tanınacaktır.
 19. Sınavlardan başarı ile geçenler yeterlilik belgesi almaya hak kazanırlar.
 20. Yeterlilik belgesi almak için http://www.titck.gov.tr adresinde yer alan duyurular ve kılavuz doğrultusunda Türkiye İlaç ve Tıbbi cihaz Kurumuna başvuru yapılması gereklidir.

Sınav esnasında kullanılacak olan bilgisayarın ve internet bağlantısının sağlanması kursiyerin kendi sorumluluğundadır.

Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur

TCESİS - TÜMDEF

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org