TKHK Başkan Yard. Dr. Fuat KANTARCI Ziyaretimiz...

Federasyon Genel Başkanımız Sayın Kemal YAZ ve Başkan Yardımcımız Sayın Doğan AY, 29.Nisan.2014 Salı günü Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcılığı görevine atanan Sayın Dr. Fuat KANTARCI’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilemişlerdir.
Sayın Kantarcı, Kurum çalışmaları hakkında özetle;
·         Genel Stok düzeyinin 60 gün ve altında olduğunu ve tüm ülke stoğunun izlenebildiğini,
·         Ortalama Ödeme süresinin 120 gün civarında , %50 oranında ise 120 günün de altında olduğunu,
·         İşletmelerin %93 ünün kendi yağı ile kavrulabilir düzeyde olduğunu,
·         Ülkemiz sağlık sektörü büyüklüğünün ithalata dayalı olarak karşılanamayacağını ve mutlaka yerli üretimin artırılması gerektiğini vurguladı.
Genel Başkanımız konuşmasında özetle;
·         Merkezi ve Toplu alımların, özellikle Anadolu’da firmaları yok edeceğini ve sonucunda toplumun sosyal dokusunu bozacağından endişe duyduklarını,
·         Tekelleşmeye neden olacağını,
·         Yerli üretimi yok edeceğini,
·         Ve hatta, zaman içinde yerli tedarikçiyi de devre dışı bırakacağını,
·         Özellikle MKYS verilerinin düzeltilmesi yönünde mutlaka önlem alınması gerektiğini ifade etti.
Sayın Fuat Kantarcı; özellikle MKYS verileri konusunda, mevcut genelgeler uyarınca sadece maliyet unsurlarından bir tanesi olarak dikkate alınmasının gerektiği halde farklı değerlendirilerek istenmeyen durumlara yol açılmasının düzeltilmesi gerektiğini, her seferinde sürekli aşağıya doğru çekilen fiyatlar ile hizmetin sürdürebilir olmaktan çıkacağını vurguladı. Sistemin, özellikle sürdürülebilirlik temeli üzerine kurgulanarak uzun vadeli planlanabileceğini ve bu yönde çalışmalar yapmakta olduklarını ifade etti.
Sonuç olarak; sistemi çok yakından tanıyan bir yönetici olarak Sayın Kantarcı’nın, sorunları doğru tespit ederek doğru çözüm yöntemlerini hayata geçirecek bir yaklaşım içinde olduğunu görmek, sektörümüz ve üyelerimiz adına memnuniyet verici olmuştur.
Sayın Kantarcı ve tüm mesai arkadaşlarına çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dileriz.
TÜMDEF

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org