TS 12426 Yetkili Servisler Standart Çalıştayı....

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Türk Standartları Enstitüsü’nce  TS 12426 Yetkili Servisler Standart tasarısına ilişkin 19.06.2013 tarihindeki Çalıştay’a federasyonumuz adına Genel Başkan Yardımcımız Sn. Doğan AY katılmış olup, sonuç değerlendirmeleri aşağıda yer almaktadır.
           
““Türk Standartları Enstitüsü ve TİTCK  yetkililerince  yapılan çalıştayda, sektör temsilcileri olarak  TS 12426 Yetkili Servisler Standart tasarısına ait maddeler üzerinde çekincelerimizi ve önerilerimizi kayda geçirdik. Her iki kurumun taslak üzerinde yapacağı düzenlemeler ile tekrar sektör STK larına gönderilip ikinci bir görüş alınma kararı alınmıştır.
 Ancak, taslak çalışmaları tamamlanmadan bizden istenilen önerileri ekteki görüş tablosu ile kısa bir süre içinde iletmemiz gerekiyor. Bu nedenle; özellikle   Ek A Tıbbi cihazlar yetkili servislerinde en az bulunması gereken cihaz ve ekipman listesi, Ek B Tıbbi cihazların gruplandırılması ve Ek C Tıbbi cihaz yetkili servislerinde çalışacak teknik personelin öğrenim durumlarına göre alabileceği unvanlar, listesindeki önerilerinizin Federasyon genel merkezine iletilmesi gerekmektedir.
Gerek Sağlık Bakanlığı ve TİTCK olarak  gerek GSS Genel Müdürlüğünce  sektörümüz adına yapılan düzenlemeler bizler için çok büyük değişimlere neden olmaktadır. Tüm faaliyetlerimizin sıkı kurallara bağlandığı  miladi bir sürece doğru gidiyoruz. Kurumların yapılacak düzenlemeler için sektörel STK lardan  taslak aşamasında  görüş alması ve ortak çalıştaylar düzenlemesi bizim için şu aşamada çok önemlidir.İleride aleyhimize olabilecek düzenlemeleri fark edebilmemiz için taslak metinleri okuyup görüş bildirmemizin önemine dikkat çekmek istiyorum.”
 
            Bu kapsamda; Standart Taslağı ve özellikle ek Tabloları hakkındaki görüş ve önerilerinizi en kısa sürede federasyon genel merkezine iletmeniz ve katkıda bulunmanız ileride oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi açısından büyük öneme sahiptir.
 
 
Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur
TÜMDEF

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org