Tıbbi Tedarikte Mevzuat Uygulamaları ve Yeni Öneriler Paneli Yapıldı

II. Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi’nin panelleri birbirinden etkili konuları ve konuşmacıları ile verimli bir şekilde tamamlandı. EKSPOTURK FUARCILIK A.Ş organizasyonu ile yapılan II. Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi’nin panellerinden olan “Tıbbi Tedarikte Mevzuat Uygulamaları ve Yeni Öneriler” konulu panel THKH İstanbul Fatih Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hamza MÜSLÜMANOĞLU’nun moderatörlüğünde gerçekleşti. Oturumda Devlet Malzeme Ofisi (DMO)’nden Gökçe KAPTAN, “DMO’nin Tedarik Zincirindeki Yeri Ve Mevzuat Uygulamaları”; Kamu İhale kurumu (KİK) Uzmanı Celal ŞAHBUDAK, “KİK’in Tıbbi Tedarik Uygulamaları”; TÜMDEF Başkanı Kemal YAZ, “Tedarik Uygulamalarında Sektörün Karşılaştığı Mevzuat Sorunları”; Sayıştay Baş Denetçisi Cengiz EREK, “Sayıştay Uygulamaları” konusunda konuştu.
“Tıbbi Tedarikte Mevzuat Uygulamaları ve Yeni Öneriler” konulu panelde konuşan THKH İstanbul Fatih Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hamza MÜSLÜMANOĞLU, “Satın alma süreçleri en önemli süreçlerden bir tanesi… Çünkü sağlıkta diğer yapmış olduğunuz hizmetlerle ilgili olarak hapse girme ihtimalinizin en fazla olduğu saha. Kamu zararı oluşturursanız 1-3 sene hapis cezası ile karşı karşıya kalırsınız. Bir tarafı ile çok korkutucu diğer tarafı ile kurgunuzu çok iyi yaptıysanız sorunsuz ilerleyebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://tibbitedarikkongresi.org

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org