UTS-v7.25.0 Sürümü Yayınlandı

Ürün Takip Sistemi UTS-v7.25.0 Sürümü Yayınlandı


Yeni Eklenen Özellikler/Gereksinim Değişiklikleri

·       UH – MEDULA Eczane – ÜTS entegrasyonu için gerekli servisler yazıldı, test ortamında gerekli SGK tarafının denemesi için veriler hazırlandı.

·       UH – Üretici/İthalatçıların, tekil ürünlerinin son kullanma tarihlerini değiştirmelerine izin veren özellik eklendi.

·       KZM-Firmaların kozmetik ürünlerini Excel kullanarak toplu bir şekilde eklemeleri sağlandı.

·       TC-Yetkili Distribütörlük Belgesi, Kalite Yönetim Belgesi – ISO-13485 ve Yerli Malı Belgesi Fiziki Evrak Gerektirmeyen Başvuru olarak güncellendi.

·       TC-Sistem İşlem Paketleri’nde Menşei Ülke, İthal Edilen Ülke, GTİP Numarası, Katalog ve Kullanım Kılavuzu alanlarının başvurusuz şekilde güncellenmesi sağlandı.

·       PGD-Rapor tipinden ve türünden bağımsız olarak “Taslağa Döndür” işlevi geliştirildi.

·       PGD-Risk değerlendirmesi sadece başlangıç raporu için zorunlu yapıldı. Sonradan eklenen final/takip raporlarına, ilişkili olduğu başlangıç raporunun risk değerlendirmesinin otomatik set edilmesi sağlandı.

·       PGD-Tekil ürünün sahibi olan bir kurumun geri çekme tanımlaması işlemi sonucunda ürünün ithalatçısı/imalatçısına mail gönderilmesi sağlandı.

·       KKY – Eczane sahibinin, MERSİS’ten durumu nedeniyle pasifleştirildiğinde, sistemde tekrardan aktifleştirilebilmesi sağlandı.

·       Mobil-Mobil uygulama altyapısı Flutter kullanılarak tamamen değiştirilerek versiyon 2.0.0 olarak yayınlandı.

·       TC-TİTCK’dan gelebilecek toplu ürün silme ihtiyaçları için gerekli altyapı hazırlandı.

·       TC-MEDULA ile ÜTS sistemleri arasındaki SUT eşleşmelerindeki farklılıkların nedenleri analiz edilip SGK ile paylaşıldı.

·       PGD – İmalatçı Olumsuz Olay Raporları faaliyet tipi açıklama alanı karakter sınırı artırıldı.

İyileştirmeler

·       KM – Teknik servis personel kaydının listelendiği ekrana, personelin çalıştığı teknik servis kuruluşuna göre sorgulanabilmesi için filtre eklendi.

·       KM – Kalibrasyon kuruluş başvurusu ödeme tiplerinde güncelleme yapıldı.

·       KM – Kuruluş ve yetki belgesi başvuru süreçlerine yeni durumlar eklendi

·       KM – Teknik servis başvurularındaki kurum türleri özel-kamu ayrımından tüzel-gerçek kişiye dönüştürüldü ve kamu başvurularında istenen üst makam onay yazısı kaldırıldı.

·       UH – Bildirim listeleme sayfalarında hem seri numarası hem lot numarası bulunan tekil ürünler için iki bilginin de girilmesi isteniyordu. Sadece seri numarası girilerek sorgulama yapılabilmesi sağlandı.

·       UH – Üreticilerin üretim tarihini güncelleyebilme koşulları gevşetilerek, ileri almak istedikleri tarihte bildirimleri yoksa, üretim tarihini ileri alabilmeleri sağlandı.

·       TC-Ürün numarası kullanan Excel dosyalarında eğer barkod kuruluşu GS1 ise, ürün numaralarının sonundaki boşluk silindi.

·       TC-“Endikasyon Dokümanı mı?” alanı “Kullanım Amacı Formu/Beyanı mı?” şeklinde ve “Yerli Malı mı?” alanının “Yerli Malı Belgesi Var mı?” şeklinde güncellendi.

·       KKY – Vergi numarası ile firma sorgulanan servis sonucunda dönen kayıt sayısı 20’den 250’ye çıkarıldı.

·       TC – Sut Kodu eşleşmelerini kontrol eden batchin tarih yerine id’ye göre sınıflandırılıp SGK’dan çekmesi sağlandı.

·       Altyapı-Destekleyici İşlevler/Zamanlanmış Görevler’in başarısız olan asenkron talepleri alt yapı ekibine mail bildirimi olarak gelmekte idi. Başarısız olan asenkron talepler okundu olarak işaretlenerek aşırı mail bildiriminin önüne geçildi.

·       Altyapı-Destekleyici İşlevler/Zamanlanmış Görevler’in çalışmadığı durumlarda alt yapı ekibine mail atacak bir servis yazıldı.

·       Mobil-Mobil uygulamanın kullandığı servisler hızlandırıldı. Dokuz saniyeye kadar çıkan sorgu süresi bir buçuk saniyeye düşürüldü.

·       UH – Bildirim Bildirim detay sayfasına yazdırma özelliği eklendi.

·       UH – Toplu bildirim yapılan excelden okunan verilere trim eklendi.

·       KZM – Basvuru durumu uygun mu checkerlarının hata mesajına mevcut başvuru tipi eklendi.

·       KZM – Formül Ekleme Sayfasına ‘Bileşen Adı Arama’ kriteri eklendi.

·       Test-Otm – Otomatik test hızının arttırılması çalışması yapıldı.

Giderilen Hatalar

·       KM – Bakım/Kalibrasyon süreci yaklaşan cihazların son bakım/kalibrasyon tarihlerindeki renklendirmelerdeki hata giderildi. (style function düzeltildi.)

·       TC-Envanter ürün eklerken ülke adlarında yaşanan sıkıntı giderildi.

·       UH-Ürün Yönetimi tarafından Ürün Hareketleri’ne bildirilmesi gereken ilişkili asenkron isteklerin sıralı çalıştırılması sağlandı.

·       TC-Tıbbi Cihaz Geçmiş Detayındaki Ürün Belge Geçmişleri tabındaki Orjinal-Türkçe Doküman kısımlarındaki yanlış yönlendirme düzeltildi.

·       UH – Alma bildirimleri sayfasındaki Almak istemiyorum olarak işaretlenen bildirim olduğunda diğer sayfalara geçememe durumu düzeltildi.

·       TC – Timeout yiyen Sut Kodu Eşleşmesi sorgulayan methodun timeout yememesi sağlandı.

·       TC – ÇKYS poliklinik güncellerken, imza yetkilisi ÇKYS’den boş dönebilmektedir. Artık geçiş süreci tamamlandığı için, bu alan zorunlu hale getirildi.

·       KZM – Ürün Güncelleme Başvuruları Listeye sayfasının adındaki yanlışlık giderildi.

Diğer (Türü “Task” Olan İşler)

·       TC-SUT Kodu eşleşmelerini senkronize eden job’a özetleyici tasklet eklenerek tek tek görülmesi gerekmeyen kayıtların özet hale getirilmesi sağlandı.

·       TC-Müşterinin göndermiş olduğu Excel dosyasındaki barkod listesine göre istenilen bilgiler doldurulup(Firma, ürün bilgisi vs.) müşteriye gönderildi.