UTS-v7.25.0 Sürümü Yayınlandı

Ürün Takip Sistemi UTS-v7.25.0 Sürümü Yayınlandı


Yeni Eklenen Özellikler/Gereksinim Değişiklikleri

·       UH – MEDULA Eczane – ÜTS entegrasyonu için gerekli servisler yazıldı, test ortamında gerekli SGK tarafının denemesi için veriler hazırlandı.

·       UH – Üretici/İthalatçıların, tekil ürünlerinin son kullanma tarihlerini değiştirmelerine izin veren özellik eklendi.

·       KZM-Firmaların kozmetik ürünlerini Excel kullanarak toplu bir şekilde eklemeleri sağlandı.

·       TC-Yetkili Distribütörlük Belgesi, Kalite Yönetim Belgesi – ISO-13485 ve Yerli Malı Belgesi Fiziki Evrak Gerektirmeyen Başvuru olarak güncellendi.

·       TC-Sistem İşlem Paketleri’nde Menşei Ülke, İthal Edilen Ülke, GTİP Numarası, Katalog ve Kullanım Kılavuzu alanlarının başvurusuz şekilde güncellenmesi sağlandı.

·       PGD-Rapor tipinden ve türünden bağımsız olarak “Taslağa Döndür” işlevi geliştirildi.

·       PGD-Risk değerlendirmesi sadece başlangıç raporu için zorunlu yapıldı. Sonradan eklenen final/takip raporlarına, ilişkili olduğu başlangıç raporunun risk değerlendirmesinin otomatik set edilmesi sağlandı.

·       PGD-Tekil ürünün sahibi olan bir kurumun geri çekme tanımlaması işlemi sonucunda ürünün ithalatçısı/imalatçısına mail gönderilmesi sağlandı.

·       KKY – Eczane sahibinin, MERSİS’ten durumu nedeniyle pasifleştirildiğinde, sistemde tekrardan aktifleştirilebilmesi sağlandı.

·       Mobil-Mobil uygulama altyapısı Flutter kullanılarak tamamen değiştirilerek versiyon 2.0.0 olarak yayınlandı.

·       TC-TİTCK’dan gelebilecek toplu ürün silme ihtiyaçları için gerekli altyapı hazırlandı.

·       TC-MEDULA ile ÜTS sistemleri arasındaki SUT eşleşmelerindeki farklılıkların nedenleri analiz edilip SGK ile paylaşıldı.

·       PGD – İmalatçı Olumsuz Olay Raporları faaliyet tipi açıklama alanı karakter sınırı artırıldı.

İyileştirmeler

·       KM – Teknik servis personel kaydının listelendiği ekrana, personelin çalıştığı teknik servis kuruluşuna göre sorgulanabilmesi için filtre eklendi.

·       KM – Kalibrasyon kuruluş başvurusu ödeme tiplerinde güncelleme yapıldı.

·       KM – Kuruluş ve yetki belgesi başvuru süreçlerine yeni durumlar eklendi

·       KM – Teknik servis başvurularındaki kurum türleri özel-kamu ayrımından tüzel-gerçek kişiye dönüştürüldü ve kamu başvurularında istenen üst makam onay yazısı kaldırıldı.

·       UH – Bildirim listeleme sayfalarında hem seri numarası hem lot numarası bulunan tekil ürünler için iki bilginin de girilmesi isteniyordu. Sadece seri numarası girilerek sorgulama yapılabilmesi sağlandı.

·       UH – Üreticilerin üretim tarihini güncelleyebilme koşulları gevşetilerek, ileri almak istedikleri tarihte bildirimleri yoksa, üretim tarihini ileri alabilmeleri sağlandı.

·       TC-Ürün numarası kullanan Excel dosyalarında eğer barkod kuruluşu GS1 ise, ürün numaralarının sonundaki boşluk silindi.

·       TC-“Endikasyon Dokümanı mı?” alanı “Kullanım Amacı Formu/Beyanı mı?” şeklinde ve “Yerli Malı mı?” alanının “Yerli Malı Belgesi Var mı?” şeklinde güncellendi.

·       KKY – Vergi numarası ile firma sorgulanan servis sonucunda dönen kayıt sayısı 20’den 250’ye çıkarıldı.

·       TC – Sut Kodu eşleşmelerini kontrol eden batchin tarih yerine id’ye göre sınıflandırılıp SGK’dan çekmesi sağlandı.

·       Altyapı-Destekleyici İşlevler/Zamanlanmış Görevler’in başarısız olan asenkron talepleri alt yapı ekibine mail bildirimi olarak gelmekte idi. Başarısız olan asenkron talepler okundu olarak işaretlenerek aşırı mail bildiriminin önüne geçildi.

·       Altyapı-Destekleyici İşlevler/Zamanlanmış Görevler’in çalışmadığı durumlarda alt yapı ekibine mail atacak bir servis yazıldı.

·       Mobil-Mobil uygulamanın kullandığı servisler hızlandırıldı. Dokuz saniyeye kadar çıkan sorgu süresi bir buçuk saniyeye düşürüldü.

·       UH – Bildirim Bildirim detay sayfasına yazdırma özelliği eklendi.

·       UH – Toplu bildirim yapılan excelden okunan verilere trim eklendi.

·       KZM – Basvuru durumu uygun mu checkerlarının hata mesajına mevcut başvuru tipi eklendi.

·       KZM – Formül Ekleme Sayfasına ‘Bileşen Adı Arama’ kriteri eklendi.

·       Test-Otm – Otomatik test hızının arttırılması çalışması yapıldı.

Giderilen Hatalar

·       KM – Bakım/Kalibrasyon süreci yaklaşan cihazların son bakım/kalibrasyon tarihlerindeki renklendirmelerdeki hata giderildi. (style function düzeltildi.)

·       TC-Envanter ürün eklerken ülke adlarında yaşanan sıkıntı giderildi.

·       UH-Ürün Yönetimi tarafından Ürün Hareketleri’ne bildirilmesi gereken ilişkili asenkron isteklerin sıralı çalıştırılması sağlandı.

·       TC-Tıbbi Cihaz Geçmiş Detayındaki Ürün Belge Geçmişleri tabındaki Orjinal-Türkçe Doküman kısımlarındaki yanlış yönlendirme düzeltildi.

·       UH – Alma bildirimleri sayfasındaki Almak istemiyorum olarak işaretlenen bildirim olduğunda diğer sayfalara geçememe durumu düzeltildi.

·       TC – Timeout yiyen Sut Kodu Eşleşmesi sorgulayan methodun timeout yememesi sağlandı.

·       TC – ÇKYS poliklinik güncellerken, imza yetkilisi ÇKYS’den boş dönebilmektedir. Artık geçiş süreci tamamlandığı için, bu alan zorunlu hale getirildi.

·       KZM – Ürün Güncelleme Başvuruları Listeye sayfasının adındaki yanlışlık giderildi.

Diğer (Türü “Task” Olan İşler)

·       TC-SUT Kodu eşleşmelerini senkronize eden job’a özetleyici tasklet eklenerek tek tek görülmesi gerekmeyen kayıtların özet hale getirilmesi sağlandı.

·       TC-Müşterinin göndermiş olduğu Excel dosyasındaki barkod listesine göre istenilen bilgiler doldurulup(Firma, ürün bilgisi vs.) müşteriye gönderildi.

 

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org