Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar ile ilgili toplantı gerçekleştirildi

Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği kapsamındaki ürünlerin tekil takibi ile ilgili pilot uygulamalar tamamlanmış olup; 2 Temmuz 2018 itibariyle bu ürün gruplarında tekil takip başlatılacaktır.

İlgili ürün gruplarına sahip üretici ve ithalatçı firmaların anılan tarihe kadar kendi stoklarında bulunan ürünlere ve bundan sonra piyasaya arz edecekleri ürünlere ilişkin tekil bildirimlerini ÜTS üzerinde yapmaları ve o tarih itibariyle tekil ürün hareketlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamdaki firmalara ilişkin 08.05.2018 tarihi saat 14.00 de bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Tıbbi cihaz ve Kozmetik ürünler Başkan Yardımcısı Recep Uslu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kurum yetkilileri, TÜBİTAK Yetkilileri ile STK temsilcileri katılım sağladı.

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org