Yeni Versiyon Yayımlandı

Ürün Takip Sistemi UTS-v7.24.0 Sürümü Yayımlandı

Yeni Eklenen Özellikler/Gereksinim Değişiklikleri

·       İthalatçıların yetki vermesi koşuluyla, Bayiilikler ve Dış Ticaret Firmalarının da İthalat Bildirimi yapabilmesi sağlandı.

·       İnsülin Kalem İğne Ucu ve Şeker Ölçüm Çubuğu ürünleri Eczaneler tarafından bayilik ilişkisi gözetlenmeksizin stok bildirimi yapabilmeleri sağlandı.

·       Belge Bitiş Tarihi Güncelleme ekranına yeni eklenecek ürünlerle ilişkilendirme seçeneği eklendi.

·       Serbest satış sertifika başvurularına ülke bilgisi de seçilebilmesi ve bu bilgiye göre sertifika üretilmesi sağlandı.

·       Referans alanlara İngilizce ad alanı da eklendi. Ülke referans alanlarının İngilizce adları sisteme eklendi.

·       Belge başvurularını listeleme ekranlarına belge türü filtresi eklendi.

·       Belge detayına belgelerin ürünlerinin içeriğinde bulunduğu sistem işlem paketlerini görüntülemeyi sağlayan yeni bir tab eklendi.

·       Geçmiş dönem SUT kodu kesinleştirmesi yaparken girilen karar tarihinin kesinleştirmesi yapılan basvurulara ait son bitiş tarihinden sonraki bir tarih olması koşulu eklendi.

·       Başlangıç raporu sonrası gelen takip/final raporunda başlangıç raporundaki cihazlara nazaran bir güncelleme olmuşsa; dosyaya rapor ilişkilendirme sırasında kullanıcının bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

·       Kozmetik Denetim Dosyası Eklerken ve Manuel Şikayet eklerken Firma Seçiminin açılır pop-up ekranından yapılması sağlanmıştır.

·       Uyarı dosyasına rapor / bildirim ilişkilendir ekranında dosyanın “birden fazla” raporla ilişkilendirilebilmesi sağlanmıştır.

·       İstatistik menüsü altına Tıbbi Cihaz Çıktılar İtibariyle PGD Verileri için sorgulama ekranı Tıbbi Cihaz PGD ve Uyarı İstatistikleri ekranına eklenmiştir.

·       Mobil uygulamada sorgulanan Tıbbi Cihazların SUT kodu bilgisi de artık vatandaş tarafından görünebilir. (Ürün ortamında yapılması gereken güncellemeler ve uygulama marketlerinin uygulama güncellemesini kabul etmesinden dolayı mobil uygulamaya özelliğin yansıması 1-2 gün alabilir.)

İyileştirmeler

·       Sut kodu eşleşmelerinin MEDULA’dan ürünün ikincil ürün numarasına göre de sorgulanması sağlandı.

·       Sut kodu eşleşmelerinin MEDULA’da ürünün GTIN-8, GTIN-12,GTIN-13,GTIN-14 formatındaki versiyonlara göre de yapılabilmesi sağlandı.

·       Sut kodu eşleşmelerinin, Kayıtlı durumdaki ürünler dışında Reddedildi ve Silindi durumundaki ürünler üzerinde de yapılması sağlandı.

·       Belge ve cihaz başvurularına inceleye atama ekranlarında firma bilgisine göre tabloların sort edilebilmesi sağlandı.

·       Tıbbi Cihaz Listele ve Belge Listele ekranlarına “Firma Vergi Kimlik Numarası” filtresi de eklendi.

·       Ürün Geçmişi ekranına işlemi yapan kullanıcı TC kimlik numarası eklendi

·       İhracat sertifika başvurusuna, Evrak İnceleme Sonlandırıldı durumunda olup piyasaya arz durdurma işlemi geri alınmış ürünlerin de eklenebilmesi sağlandı.

·       İncelenmeye başlanmamış Kozmetik Ürünlerin, uzmana atanmış olsa bile geri çekilebilmesi sağlandı.

Giderilen Hatalar

·       Ürün Hareketlerinde, Üretici/İthalatçı Tekil Ürün Sorgula servisinde alınan yetki hatası düzeltildi.

·       SİP ithalat bildirimindeki sunucu hatası düzeltildi.

·       Daha önce bitiş tarihi güncellenmiş ama şu an kayıtlı durumda olmayan belgelerin sistemde kayıtlı belgelerle aynı renkte görünmesi hatası giderildi.

·       Belge geçmiş detaylarında görünen uzatılmış bitiş tarihi alanı kaldırıldı.

·       Belge başvurusuna inceleyen atama ekranında belge numarasına göre yapılan sorgularda, ilgili belge numarasına sahip ve incelemesi tamamlanmış belgeleri içeren başvuruların gelmemesi problemi giderildi.

·       Envanter ürün eklerken mevcut ürünlere bakılan sorgulamalarında bakılan hatalı ürün durum kontrolleri düzeltildi.

·       Adres bilgisi kıyaslamalarında, adres metninin boş olduğu durumlarda alınan hata giderildi.

Diğer (Türü “Task” Olan İşler)

·       Medula Eczane – ÜTS Entegrasyonu Taslak Web Servis Dökümanı yazıldı.

·       Tıbbi cihaz dairesinin sorgu talepleri yerine getirildi.

·       EKİP sistemi için ÜTS-ÇKYS kullanım bilgileri hazırlandı.

 

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org