Yönetmelik Çalışmalarımıza İlişkin Önemli Açıklama...

Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 15.Mayıs.2014 tarihinde yayınlanan ve sektörümüze kurumsal bir kimlik kazandırılması yönündeki ortak çabalarımızın önemli bir adımı olarak değerlendirilen “Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği” uygulama çalışmaları, TÜMDEF ve SEİS olarak birlikte başarıyla yürütülmektedir.

Bu çalışmalar sürecinde ortaya çıkabilecek sorunların çözümüne yönelik girişimlerimiz de Kurum ile diyalog halinde başarıyla sürdürülmekte olup, olası olumlu gelişmeler de sizlere gecikmeden iletilecektir.

Yönetmelik kısmi veya tamamının iptali yönünde de bazı kurum veya kişilerce dava açıldığı da bilgimiz dahilinde olup, henüz herhangi bir karar veya sonuç alınacağı yönde bir durum söz konusu değildir. Kaldı ki, bu yöndeki çabalar son derece saygı değer demokratik hak kullanımları olup, tarafımızca da samimiyetle değerlendirilmektedir.

Ancak son günlerde; üyelerimize veya üye olmayan meslektaşlarımıza yönelik olarak, gerçek dışı ve son derece nezaketsiz ifadeler içeren yazı taslakları gönderilerek, TİTCK ’ya iletilmesi talep edildiği tespit edilmiştir.

Sektörümüze saygınlık kazandırma ve daha kaliteli hizmet sunma yönündeki bu olumlu çabaların baltalanması ve mevcut diyalog ortamının zedelenmesine yol açacak bu tür yanlış davranışlara kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir.

Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi başvurularının 7000 kişiyi aştığı bu noktada; bu tür davranışların yanlışlığı bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Sektörümüzü, mesleki etik değerlerini şiar edinerek ve onurla temsil etme çabası içinde, tüm meslektaşlarımızın konu hakkında bilgilendirilmesini bir kamu görevi olarak addeder, durumu kamuoyunun bilgilerine sunarız. 06.Nisan.2015

Saygılarımızla,

TÜMDEF Yönetim Kurulu