ÖNEMLİ - SGK Tıbbi Malzeme Barkod Eşleştirmeleri...

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Cihaz Dairesi Başkanlığı; 05.Şubat.2014 tarihinde Tıbbi Malzeme İmalatçı ve/veya ithalatçıları tarafından ürünlerinin barkod bilgilerini SUT kodları ile eşleştirmelerini istemiş ve öngörülen süre sonunda da eşleştirme sonuçlarını branş bilgilerine göre derleyerek bu sürecin tamamlandığını bildirmiştir.
Ancak; kesin sonuçların oluşturulması öncesinde, 21 branş altında derlenen bilgilerin, olası yanlışlıkların ortadan kaldırılması amacıyla bir kez daha kontrolden geçirilmesi için, sektör örgüt ve kuruluşlarınca değerlendirilmesi talep edilmektedir.
Ekli kurum yazısından da görüleceği üzere; söz konusu düzeltmeler sonrası federasyonumuzca kuruma geri gönderilecek olan barkodlu listeler, çalışma grupları tarafından değerlendirilme sonrası MEDULA sisteminde tanımlanabilecektir.
Bu nedenle; en geç 19 Nisan 2014 tarihine kadar, barkodlu listelerle birlikte, yazı ekindeki 16 branş için oluşturulacak çalışma gruplarında federasyonumuz temsilcisi olarak 2 asil 2 yedek olmak üzere uzman isim önerisinde bulunmamız istenmektedir. Söz konusu çalışma grup toplantı takvimlerinin daha sonra kurumca bildirileceği de belirtilmektedir.
Ekleriyle birlikte bilgilerinize sunduğumuz kurum yazısındaki açıklamalar doğrultusunda, barkodlu listelerin incelenerek gerekli düzeltmelerin yapılması ve çalışma grup üyeliği için önerilerimizin belirtilen son tarihe kadar bildirilebilmesi amacıyla, konunun hassasiyetle değerlendirilerek gerekli çalışmanın yapılması için bilginizi ve gereğini rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur
TÜMDEF
 
 
Tıbbi Malzeme Listeleri için Tıklayınız.

Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org