ÜTS Çalıştayı gerçekleştirildi

10-11 Aralık tarihleri arasında Haymanada gerçekleşen ÜTS çalıştayına TİTCK Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Sn. Recep Uslu, Daire Başkanları Sn. Dr. Asım Hocaoğlu, Sn. Aydın Kaplan ve TİTCK ve TÜBİTAK uzmanları ile Sektörümüzün değerli temsilcileri katılmıştır. Büyük özveriyle gerçekleşen toplantıya dair notlar aşağıdaki gibidir..

  • TİTCK, Haziran 2019a kadar tüm ürün gruplarını harekete geçirmeyi planlıyor ve Ocak-Haziran ayları arasında yapılacak hazırlık aşamaları ile gerekli görülürse bazı ürün gruplarında uzatma verecekler.
  • Tedarik yönünden farklı yöntemleri olan ürünler ya da tekil takip süreci farklı olabilecek ürün gruplarına hazırlık döneminde karar verilecek
  • Bu arada SGK talebi doğrultusunda Kalem iğne ucu, şeker stripleri ve hasta altı bezi ürünlerinde takibi Şubat 2019 başlatılmak isteniyor.
  • ÜTS kılavuzu için çalışmaları da hızlandırılacak.
  • SAM grubu olarak bazı ürün gruplarında oluşturulacak alt çalışma grupları ile Kuruma önerilerimizi ileteceğiz.
  • ÜTSye kaydedilen ürünlerle ilgili ücret alınmasına dair durumun dayanağının Cumhurbaşkanlığı 4 nolu kararnamenin 512 inci maddesinde yer alan Kamu gelirlerindeki e maddesinde yer alan kayıt ücreti alınır ifadesi olduğu belirtildi. 
  • İlgili mevzuatın e maddesi e) Kurs, seminer, eğitim, araştırma, yayın, danışmanlık ve benzer hizmetlerden ve kayıt, izin, ruhsat ve sertifikasyon belgelendirmelerinden elde edilen gelirler. İfadesini içermektedir.
  • Eski kayıtlara ücret alınmayacak.Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org