ÜTS test ortamında HBYS firmalarının sistem tokeni almaları için izlemesi gereken adımlar

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu tarafından ÜTS test ortamında HBYS firmalarının sistem tokeni almaları için izlemesi gereken adımlar hakkında duyuru yayımlandı.

ÜTS Test Ortamında HBYS Firmalarının Sistem Tokeni Almaları İçin İzlemesi Gereken Adımlar

Ön Koşul: Sağlık Hizmet Sunucusu Kaydı ve Sistem Tokeni alma işlemleri için e-imzanız olması gerekmektedir.

1- ÜTS Başvuru girişinden sırasıyla Firma Başvurularım -> Sağlık Hizmet Sunucusu Ekle düğmesine tıklayınız.

2- Açılan ekranda firma türünü Üniversite Hastanesi olarak seçip, Vergi No alanına kendi firmanızın vergi numarasını girip VEDOP’tan Getir düğmesine tıklayınız.

3- Gerekli Belge kısmına herhangi bir pdf dosyası yükleyiniz.

4- İmza Yetkili Ekle düğmesine tıklayıp Sistem Tokeni alması planlanan kişinin T.C. Kimlik Numarasını girip Getir düğmesine tıklayıp Ekle düğmesine tıklanıyız.

5- Firma E-Posta, Firma Telefon, Başvuran E-Posta, Başvuran Telefon alanlarını doldurunuz. (Hem firma eposta hem de başvuran eposta için öncelikle Doğrulama Kodu Gönder düğmesini tıklayıp epostanıza gelen kodu girmeniz gerekmektedir. Eğer her iki epostanız da aynı ise alanları doldurduktan sonra her iki doğrulama kodu alanına aynı kodu girebilirsiniz.)

6- Titubb Kaydı Var mı alanını Hayır olarak bırakınız.

7- Kaydet düğmesine tıklayıp, adımları takip ederek başvurunuzu E-imza ile imzalayınız.

8- Başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Başvurunuz test ortamında günlük kontrol edilip tarafımızdan onaylanacaktır.

9- Onay sonrasında ÜTS Uygulama girişinde yazılıma girip Kullanıcı İşlemlerinden Sağlık Hizmet Sunucusu için Sistem Tokeni oluşturabilirsiniz.


Başkanın Mesajı

Kemal YAZ

TÜMDEF BAŞKANI

TÜMDEF’in değerli üyeleri, saygı değer meslektaşlarımız, Size birliğin gücü, sektörün sesi olan TÜMDEF web sayfasından hitap etmek birliğimiz, beraberliğimiz bakımından gurur verici bir durum.

Sizleri yanımızda hissetmek, çalışmalarımıza, sektör adına geliştirdiğimiz projelere destek vereminiz bizlerin başarılı olmasında büyük etken olacaktır.

TÜMDEF SOSYAL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

İLETİŞİM

Adres:

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad.
130/80 Balgat / ANKARA

Telefon:

+90 (312) 468 69 84
+90 (312) 468 69 94
+90 (312) 468 69 94

E-Posta:

tumdef@tumdef.org